„PAS STARTOWY? JUŻ GOTOWY!
PRAWY SILNIK? BRYM, BRYM, BRYM!
LEWY SILNIK? LECI DYM!
STACJA NIEBO! – STARTUJEMY!!!

Po tych słowach piosenki uczniowie SP nr 7 oraz zespołów edukacyjno- terapeutycznych Gimnazjum nr 1 wyruszyli Niebolotem z pilotem księdzem Tomaszem Dunstem i z towarzyszącą mu grupą gimnazjalną ze szkolnego Koła Caritas w Gdańsku- Przymorzu w wielkopostną podróż rekolekcyjną. Lot przebiegał pod hasłem Bądźmy Świadkami Miłości.

Program podróży obejmował naukę rekolekcyjną zawierającą ważne myśli i przesłania. Poprzez pouczającą i zbliżającą do Boga rozmowę z dziećmi, inscenizację, przedstawienie kukiełkowe, a także poprzez ciekawe gry, zabawy, radosny wspólny śpiew, modlitwę oraz Spowiedź Świętą Niebolotem dotarli wszyscy do wspólnego celu, który jest zapowiedzią Zmartwychwstania Chrystusa, czyli do Mszy Świętej.
Dzieci po powrocie z podróży niebieskim statkiem powietrznym były szczęśliwe i rozpromienione. Zapewne miło i serdecznie będą wspominać ten rekolekcyjny, wyjątkowy czas, wspólnie spędzony w gościnnych progach kaplicy wojskowej przy parafii pw. św. Wojciecha w Wejherowie, w dniach 3- 4 kwietnia 2014 roku.
Nad organizacją i przebiegiem lotu w godzinach przedpołudniowych czuwali: p. Joanna Droździel, p. Tomasz Czupryński, p. Wiesława Szypelt i katechetka p. Ewelina Bojek.