W poniedziałek 30 października uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w warsztatach sensorycznych SLIME ,zorganizowanych przez panią Natalię Wolińską, Annę Kroplewską i Małgorzatę Sobczyńską.
Celem warsztatów było zapewnienie mnóstwa zabawy i zadbanie o rozwój sensoryczny młodzieży.
Kolorowy slime rozwija kreatywność i pobudza wyobraźnię. Oddziałuje na trzy zmysły: węchu,wzroku i dotyku. Do tego jest całkowicie bezpieczny i szybko można go zrobić samodzielnie.
Aby nasze glutki były kolorowe zostały ozdobione brokatem i barwnikiem, a po zakończonych zajęciach uczniowie spakowali swoje wyroby do specjalnych pudełek i zabrali do domów.
Slime można rozciągać, przeciskać przez palce,naciskać, zgniatać, wciskać do pudełka… a każda z tych czynności wymaga innej siły nacisku, innego planowania ruchu ręki, koordynacji ręka-oko. Co więcej, zabawa ta pozwala na oswojenie w dotyku niełatwej galaretowatej masy, która może stanowić problem dla nieco bardziej wrażliwych uczniów, jest też dobrym sposobem na relaksację i wyciszenie.
Slime to świetna zabawa, która skradła nasze serca.