Podsumowanie działań w ramach innowacji „Kulturalni obywatele – sztuka nie musi być nudna” Innowacja pedagogiczna „Kulturalni obywatele – sztuka nie musi być nudna” realizowano w czasie zajęć edukacyjnych i po od 01.10.2023 w bieżącym roku szkolnym. Działania w ramach innowacji odbywały się cyklicznie. Młodzież chętnie uczestniczyła w wyjściach do instytucji związanych z kulturą . W trakcie trwania innowacji młodzież miała możliwość zaznajomienia się z różnego rodzaju kulturą, poprzez udział w wyjściach, wycieczkach, spotkaniach. Poznaliśmy kilka z najważniejszych miejsc kulturalnych naszego regionu oraz uwrażliwialiśmy naszych podopiecznych na piękno sztuki. Ponadto utrwalaliśmy prawidłowe zachowania podczas odwiedzania miejsc użyteczności publicznej. Uczniowie uczestniczyli w cyklicznych wyjściach do Biblioteki Miejskiej w Wejherowie z filią na ul. Kaszubskiej, gdzie brali udział w zajęciach na temat: np. Maria Skłodowska-Curee, Mikołaj Kopernik, muzyka – Chopin i zajęcia z „bum bum rurki”, kilkukrotnie brali udział w wyjściach do kina, uczestniczyli w przedstawieniach teatralnych np. „Opowieść wigilijna” „Felix, Net i Nika”, odwiedziliśmy Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie gdzie mieliśmy okazję podziwiać oryginalne dzieła mistrzów na wystawie zatytułowanej „LaFemme – kobieta w oryginalnej sztuce mistrzów”, wyjazd do Stacji Kultura w Rumii, gdzie uczniowie nakręcili wspólnie niemy film. Zachęcamy uczniów do angażowania się w życie kulturalne po za lekcjami, np. udział w kółku dyskusyjnym przy Bibliotece Miejskiej w Wejherowie. Ewaluację zadań w ramach innowacji przeprowadzono poprzez obserwacje zwiększenia aktywności młodzieży w wyjazdach. Coraz więcej uczniów chętnie bierze udział w wyjściach do miejsc kultury.