Grudzień to niezwykle ważny i intensywny czas zwłaszcza na lekcji religii, gdzie szczególnie przygotowujemy się na świętowanie urodzin Pana Jezusa. Podczas naszych lekcji w klasach V-VIII ZET SP towarzyszyło wiele wyzwań adwentowych i prac przygotowujących salę na Boże Narodzenie. Dzieci poznawały symbole i znaczenie radosnego czasu oczekiwania na przyjście Pana, jakim jest adwent oraz świąt Bożego Narodzenia. Wykonały lampiony, witraże, realizowały wyzwania adwentowe oraz stworzyły szopkę Bożonarodzeniową i pozostały wystrój sprzyjający nadchodzącym świętom. Każdy z uczniów miał możliwość indywidualnie przywitać się z Jezusem i okazać wiele ciepła, radości i wdzięczności za dar Słowa wcielonego na świat. Wraz z uczniami Wszystkim życzę Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, aby Dzieciątko Jezus mogło gościć w naszych sercach, wnosząc w nie miłość, nadzieję, pokój i szczerą radość.
Anna Kandziora