Sześcioro uczniów naszej szkoły z klas 7 i 8 w dniach od 27.09 -30.09.2022 brało udział w „Igrzyskach Bez Barier”, które odbyły się w Gdańsku. W rywalizacji sportowej dla dzieci z niepełnosprawnościami wzięło udział 260 uczestników z całej Polski!

W środę rozpoczął się turniej tenisa stołowego, w którym nasi uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami. Po południu odbyły się różne konkurencje i animacje, a wieczorem integracyjna dyskoteka.

Czwartkowy piękny, słoneczny poranek rozpoczął się od biegów przełajowych. Następnie odbyła się gra terenowa, w której uczestnicy wykazali się nie tylko znajomością mapy, a także wykonali wszystkie zadania związane z różnymi dyscyplinami sportu. Po południu był
czas wolny, więc postanowiliśmy wybrać się do Gdańska i zwiedzić to piękne miasto!

Wieczorem mieliśmy możliwość spotkania się z olimpijczykami Teakwondo tj. Patrycją Adamkiewicz oraz Maciejem Kęsickim, którzy przybliżyli nam tę sztukę walki i pokazali swoje umiejętności. Uczniowie szkół mieli nie tylko możliwość zadawania pytań, ale także mogli wypróbować swoich sił w Teakwondo pod czujnym okiem olimpijczyków!

W piątek odbył się ergometr wioślarski. Każdy uczeń starał się, jak najszybciej dopłynąć do mety.

Na zakończenie „Igrzysk Bez Barier” otrzymaliśmy medale i wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie z maskotką tych igrzysk Ibusiem. Uczniowie naszej szkoły byli bardzo zaangażowani we wszystkie rywalizacje sportowe, nie poddawali się i osiągali sukcesy! Podczas tych kliku dni poznaliśmy wspaniałych ludzi! Bardzo nam się wszystkim podobało i mamy nadzieję, że spotkamy się na następnych „Igrzyskach Bez Barier”!

Opiekunowie
Krzysztof Chmiel i Emilia Wójcik