Po raz drugi w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego odbyły się Wojewódzkie Rozgrywki Gastronomiczne. Do konkursu przystąpiło pięć szkół: Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Gdańsku, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ze Słupska, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy z Gdyni, Powiatowy Zespół Szkół nr 2 Kościerzyna oraz my Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego z Wejherowa.
Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza część trwała 30 min i polegała na rozwiązywaniu teoretycznych zadań zawodowych z wykorzystaniem narzędzi TIK. Każdy uczestnik pracował przy indywidualnym stanowisku wyposażonym w komputer. Natomiast druga część praktyczna trwała 120 min i polegała na wykonaniu przez ucznia i jego opiekuna makaronu zgodnie z udostępnioną przez organizatora recepturą oraz podaniu go z wybranymi przez zespoły dodatkami. Uczestnicy o rodzaju wykonywanej potrawy dowiedzieli się dopiero po przybyciu na miejscu. Konkurs umożliwił młodzieży pokazanie swojej wiedzy, dodatkowych umiejętności zawodowych. Efekty praktycznej pracy oceniało niezależne jury w składzie: Pani Wanda Politowska, oligofrenopedagog w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w PZKS oraz Pan Waldemar Górecki – szef kuchni w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni w następujących kategoriach:
• za wyjątkowy smak – dyplom dla Patrycji Sadłowskiej z SOSW ze Słupska
• za samodzielność wykonania dla Katarzyny Skierka z PZS nr 2z Kościerzyny
• za kreatywność w doborze składników dyplom dla Mateusza Dębek z SOSW z Gdyni
• za kulinarną wyobraźnię dla Wiktori Okoń z PZKS Wejherowo
• oraz za niepowtarzalny smak dyplom dostał Piotr Rutkowski z ZSS nr 1 z Gdańska

Uczniom i opiekunom serdecznie gratulujemy!!!!! Wspólnie wspieramy naszych uczniów aby sprawdzali swoje umiejętności i byli jak najlepiej przygotowani do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Nagrody, dyplomy i upominki dla uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Do zobaczenia w przyszłym roku:-)