Dnia 23 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej w ramach innowacji pedagogicznej odbyły się warsztaty dla rodziców i opiekunów pt. „Jak mówić, słuchać i wspierać”, które prowadziły panie pedagog Klaudia Hildebrandt i Michalina Kanciał oraz psycholog Agata Siupka-Mróz. Poruszono tematy związane z budowaniem oraz wzmacnianiem więzi między rodzicem/opiekunem, a dzieckiem oraz zapoznano ze sposobem Porozumiewania się Bez Przemocy wg Marshalla Rossenberga. Wspólnie omówiono przykłady trudnych sytuacji z życia dzieci i nastolatków oraz przedstawiono sposoby w jakie warto na nie reagować zgodnie z koncepcją NVC. Rodzice aktywnie uczestniczyli w warsztatach dot. rozpoznawania emocji oraz odnajdywania kompetencji i zasobów swoich dzieci. Spotkanie zakończyliśmy wspólną relaksacją, która miała na celu uświadomienie, jak ważne jest obniżanie napięcia nagromadzonego w ciele oraz bycie w bliskości ze swoimi pociechami.