“Miesiąc z roślinami” w Szkole Przysposabiającej do Pracy
W bieżącym roku szkolnym Szkoła Przysposabiająca do Pracy przystąpiła do pomorskiego projektu edukacyjnego „Miesiąc z roślinami”. Nadrzędnym celem projektu jest przybliżenie uczniom świata przyrody poprzez obserwację i opiekę nad roślinnością. Uczniowie w każdym miesiącu wykonują jedno zadanie praktyczne związane z sadzeniem, sianiem, wykonywaniem roślinnych kompozycji, a także tworzeniem roślinnych ozdób z papieru.
Dotychczas udało nam się zrealizować cztery zadania projektowe. W listopadzie tworzyliśmy piękne kompozycje z suszu i darów jesieni. W grudniu powstały stroiki świąteczne, którymi udekorowaliśmy stoły wigilijne, a ostatnio postawiliśmy na roślinne dekoracje oraz życzenia i sentencje, którymi udekorowaliśmy nasze korytarze i drzwi do sal lekcyjnych. Rozpoczęliśmy również uprawę kiełków rzodkiewki, brokuła, lucerny, rzeżuchy i słonecznika. Już niedługo podzielimy się kolejną porcją zdjęć z naszych działań.