Dnia 18 września 2023r., w ramach 48 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w Wejherowskim Centrum Kultury odbyły się projekcje filmów dla dzieci – pod hasłem: „Gdynia Dzieciom”. Ze Szkoły Podstawowej na spotkanie z X Muzą udały się klasy: 5-8a, 6/7a i 7d. Mogli w WCK obejrzeć polskie filmy animowane. Najbardziej podobała się wszystkim „Małpa w kąpieli” – była naprawdę zabawna. Oprócz interesujących filmów był krótki konkurs dla dzieci, w którym Nazar z klasy 5-8a i Dawid z 6/7a zdobyli gry planszowe firmy Aleksander. Wszyscy, którzy byli na Festiwalu w WCK otrzymali od organizatorów drobne upominki. To był bardzo udany i pełen niespodzianek dzień. Polecamy wszystkim tę imprezę. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały panie: Irena Baranowska, Edyta Pranga, Anna Kandziora i Maria Wendrowska.