W piątek 22 września uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy udali się na Politechnikę Gdańską w celu zapoznania się z wystawą interaktywną „ Barwy” oraz „ Gdzie wzrok nie sięga”. Podczas zwiedzania wystawy mogliśmy poznać odpowiedzi na pytania: czy to możliwe, aby hologram był iluzją trójwymiarowego obrazu, złudzeniem, któremu ulega mózg? Czy nasze telefony komórkowe widzą więcej niż my sami?, Jakiego typu promieniowanie emituje ciało człowieka? Jak działa ekran LCD, czujka alarmowa, czy zwykłe na pozór okulary polaryzacyjne kierowcy?. Oprócz niezwykle ciekawej wystawy uczniowie odbyli krótka wycieczkę po laboratoriach Centrum Nanotechnologii. Mieli okazję zobaczyć jak pracują naukowcy na danym wydziale. Uczniowie wzięli również udział w pokazie eksperymentów z wykorzystaniem ciekłego azotu, co było jednym z większych przeżyć podczas wycieczki.