Uczniowie klasy 3b Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie kucharz wraz z nauczycielem Dagmarą Maciejewską odwiedzili Piekarnię „LANGE” mieszczącą się w Bolszewie przy ulicy Kochanowskiego 18.
Na początku przywitali nas właściciele piekarni, którzy opowiedzieli nam o historii powstania obiektu, jak również szczegółowo omówili nam przebieg produkcji i codzienny plan pracy piekarni.
Piekarnia jest w pełni nowoczesna technologicznie, posiada bardzo duży asortyment pieczywa oraz szeroki wachlarz produktów cukierniczych. Młodzież miała niepowtarzalną okazję podejrzeć proces
wytwarzania chleba i bułeczek oraz zobaczyć produkcję na sekcji cukierniczej. Właściciel zaprezentował nam: stosowany w piekarni system ciasta odwróconego w specjalnie do tego przystosowanych chłodnio-garownikach, jak również nowoczesne urządzenia: dzielarkę, mieszałkę, linię do bułek, rogalikarkę, wywrotnicę, stożek (zaokrąglarkę) a na koniec zobaczyliśmy silosy umieszczone na samej górze piekarni, które dozują mąkę do sekcji piekarniczej. Wycieczka instruktażowa miała na celu przybliżenie uczniom zawodu jaki wykonują piekarze i cukiernicy. Bardzo dziękujemy właścicielom za wizytę.