Uczniowie klasy VII c zet z wychowawczynią p. Krystyną Kozłowską, w październiku w bieżącym roku szkolnym, wzięli udział w wojewódzkim konkursie plastycznym „100 lat naszej niepodległej Ojczyzny”, zorganizowanym przez SOSW w Kościerzynie pod honorowym patronatem Wojewody Pomorskiego oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. W gronie laureatów znaleźli się:

– Dominik Mardziński, uczeń kl. VII c, który zajął II miejsce,

– Szymon Lange, uczeń kl. VII c, który otrzymał wyróżnienie.

13 grudnia 2018 roku, na zaproszenie Organizatorów Konkursu, w/w uczniowie klasy VII c z wychowawcą p. K. Kozłowską uczestniczyli w uroczystym wręczeniu nagród laureatom konkursu oraz ich opiekunom. Uroczystość odbyła się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kościerzynie. Radość i duma rozpierała nagrodzonych i wyróżnionych zwycięzców oraz wychowawców.