„100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”
W obliczu zbliżającej się 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości i konieczności podkreślenia jej ważności grupa stu geografów ze szkół różnego stopnia, rozmieszczonych w całej Polsce opracowała wspólny projekt. Głównym celem akcji jest upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, promocja regionu, z którego pochodzi szkoła oraz edukacja uczniów w zakresie wiedzy o swojej „Małej Ojczyźnie”

Pod koniec września nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji.
Już po tygodniu dzięki zaangażowaniu wielu nauczycieli i uczniów pojawiły się u Nas kartki z Wejherowem. Pocztówki wykonane były samodzielnie oraz zakupione lub znalezione w domu.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom, dyrekcji za zakupione znaczki i wykonane kartki.
Zamysłem akcji było wysłanie 100 kartek Wejherowa z pozdrowieniami i krótkim opisem co warto u Nas zobaczyć -do 100 szkół wpisanych na liście. Dzięki temu poczuliśmy wspólnotę, mimo dzielącej nas odległości. Akcja jest niezwykła gdyż osobiście nie znamy naszych adresatów.
W dzisiejszych czasach gdzie porozumiewamy się za pomocą sms-ów, e-maili czy też portali społecznościowych, wysyłanie pocztówek jest rzeczą wyjątkową.
Pierwsze 10 kartek wysłaliśmy już po tygodniu i wtedy zaczęły napływać do Nas z różnych szkół Polski piękne pocztówki z pozdrowieniami. Największą frajdą dla uczniów ale i też i dla nauczycieli było codzienne doczepianie kartek i wyszukiwanie miejscowości. Tutaj korzystaliśmy z mapy gogle, która okazała się świetnym narzędziem pracy. Z tygodnia na tydzień wysyłaliśmy nowe kartki ale też nasza mapa zapełnia się do dnia dzisiejszego. Obecnie jest ich około 70. Efekt pracy widać na dołączonych zdjęciach.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji.