W ramach akcji „ Niepodległa do hymnu!” cała społeczność PZKS zebrała się w sali gimnastycznej i odśpiewała „ Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób uczciliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości Polski. Akcję poprowadziła dyr. Joanna Kandzora.

W szkole podstawowej akademia z okazji 11 listopada – Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbyła się w piątek 8 listopada 2019. Wychowankowie grup wychowawczych internatu pod kierunkiem pani Adrianny Czonstke przedstawili uczniom szkoły podstawowej program o charakterze patriotycznym.

Wykonawcy zaprezentowali nam wydarzenia z historii narodu polskiego od 1794r. do 1918r. poprzez komentarz, wiersze i pieśni patriotyczne. Program był interesujący i wzruszający dla uczniów i nauczycieli.

Serdecznie dziękujemy wykonawcom i ich opiekunom za przygotowanie akademii.