W dniu 2 grudnia klasa I/IIB SSPdP uczestniczyła w lekcji z cyklu „Eko-paka”, której tematem było ALUMINIUM. Lekcja odbyła się w Bibliotece Publicznej na Osiedlu Kaszubskim i prowadzona była przez Panią Ewelinę pracującą w tejże bibliotece.

Uczniowie poznali sposób pozyskiwania boksytu (ruda aluminium), drogę od rudy do czystego metalu, właściwości tego pierwiastka i zastosowanie, które jest dość powszechne w naszym codziennym życiu. Lekcja była okazją do poznania wielu innych metali i ich stopów wykorzystywanych w codziennym życiu, przemyśle, technologii informacyjnej itp. Zajęcia były urozmaicone licznymi pokazami oraz doświadczeniami wykonywanymi przez samych uczniów. Wyszliśmy bogatsi o wiedzę z dziedziny chemii oraz oczywiście ekologii. Jako świadomi użytkownicy będziemy jeszcze większą wagę, niż dotychczas, przywiązywać do rozsądnego, oszczędnego wykorzystania różnorodnych materiałów w naszym życiu. Pamiętamy oczywiście o konieczności segregacji i odzyskiwania surowców.
Wanda Politowska – wychowawca klasy