TRZYMAJ FORMĘ – Nie daj się grypie!

Dnia 9 marca 2018 roku w ramach programu „Trzymaj Formę” w auli Szkoły Podstawowej nr 7, odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną, w którym wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z zespołów edukacyjno – terapeutycznych. Pani pielęgniarka przygotowała prelekcję oraz przeprowadziła pogadankę dotyczącą problemu, który dotyka większość z nas co roku, czyli grypie.

Młodzież zgromadzona w auli szkolnej z zaangażowaniem słuchała o zagrożeniach wynikających z zachorowań na grypę. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób zapobiegać zarażeniu się wirusem grypy oraz co robić w przypadku wystąpienia pierwszych objawów choroby. Ich uwagę zwrócono także na zbawienny wpływ diety podczas rekonwalescencji oraz konieczności uwzględniania warzyw i owoców w codziennej diecie. Ponadto poznali przyczyny i objawy oraz konsekwencje wynikające z jej niedoleczenia.

Spotkanie było bardzo interesujące i pouczające.

Maria Styp-Rekowska
Ryta Leszczyńska