Dnia 01.04.2019 uczennica klasy 3a Zasadniczej Szkoły Zawodowej Aleksandra Klawikowska miała przyjemność uczestniczyć w wyjeździe do Kołobrzegu na I Ogólnopolski Konkurs Hotelarski „Tak – sprawni w zawodzie”. Pierwszy dzień wyjazdu rozpoczął się o godzinie 7:30 na dworcu kolejowym. Już w pociągu udało nam się nawiązać nowe znajomości z nauczycielami i uczniami z innych szkół o tym samym profilu. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich, który zaprosił nas do Swojego „Centrum Kształcenia Praktycznego” – Hotel Centrum.
Wyjazd to nie tylko KONKURS ale również turystyka i rekreacja, jaka towarzyszyła wspólnemu spędzaniu czasu. Razem z przewodnikiem zwiedziliśmy najciekawsze zabytki miasta oraz największe uzdrowisko w Polsce. Kompleks hoteli z pięcioma gwiazdkami wznoszącymi się nad brzegiem morza robi naprawdę ogromne wrażenie. Udaliśmy się w rejs statkiem, aby podziwiać kołobrzeskie molo oraz plaże widoczne od strony morza.
Dzięki uprzejmości dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich gościliśmy w budynku szkoły, w którym odbył się pokaz tańca towarzyskiego. Myślę, że wszyscy byli zachwyceni widokiem wirujących par na parkiecie szkolnej auli. Nieczęsto mamy szansę zobaczyć taki występ na żywo.
Mimo, iż naszej uczennicy nie udało się zdobyć miejsca na podium, był to bardzo kształcący wyjazd. Nie tylko uczniowie mieli przyjemność nauki z mistrzami w swoim fachu, ale i nauczyciele. Seminarium na temat współczesnej edukacji, poznanie nowych osób – głowa pełna pomysłów.