Pierwszy dzień wiosny w szkole branżowej już tradycyjnie spędziliśmy w Zamek Jan III Sobieski, Rzucewo. Dzięki uprzejmości pracowników obiektu mogliśmy zobaczyć wnętrza zamku, które za każdym razem zachwycają tak samo, a nawet bardziej.
Jednak głównymi punktami naszego wyjazdu były:
1. Podchody Fit&Brain realizowane w ramach projektu Fit4HealthlyLife
2. Ognisko i integracja.
Podczas podchodów grupa aż 48 osób została podzielona na 4 zespoły, które wzięły udział w 5 konkurencjach z zakresu Fit oraz Brain. Pierwsze zadanie polegało na odszyfrowaniu tekstu, gdzie należało wiedzieć jak skorzystać z kodu do szyfru. Drugie zadanie to sztafeta – bieg na czas. Każda z drużyn otrzymała nagrody, które pomogą utrzymać dobrą formę do zdrowego życia! Trzecie stanowisko znowu dla głowy i zagadki matemaryczno- historyczne, czwarta stacja to zespołowe gry usprawniające funkcje motoryczne uczniów. Na ostatnim stanowisku każda z grup wykonała część naszej EKO MARZANNY. Następnie spędziliśmy mnóstwo czasu podczas wspólnego ogniska, ciesząc się z naprawdę wiosennej pogody. Odbyliśmy spacer na molo, a po nim konkurencje drużynowe takie jak rzuty piłka lekarska, skoki przez skakankę na czas, biegi na czas czy kręcenie kołem hula-hop.
Każdy uczestnik spotkania otrzymał nagrody.