Wczoraj 27 marca, rozpoczęła się podróż drugiej grupy nauczycieli realizujących projekt ”Uważność na człowieka daje moc”– czyli jak przełożyć pracę z osobami niepełnosprawnymi na dobrą energię w życiu – podniesienie kompetencji pedagogów PZKS w Wejherowie w wymiarze europejskim oraz przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu” w ramach programu ERASMUS +. Wylot grupy odbył się z Gdańska, z przesiadką w Zurychu, aby o 19:00 wylądować w słonecznej, hiszpańskiej Sewilli. W poniedziałek uczestnicy rozpoczęli dzień spacerem po mieście, a po południu rozpoczęli mobilność kadry edukacji szkolnej w formie Job Shadowing w hiszpańskiej szkole Salesianos Santisima Trinidad. Job Shadowing, to krótki pobyt w organizacji partnerskiej w innym kraju w celu przejścia szkolenia polegającego na towarzyszeniu pracownikom w ich codziennej pracy w organizacji przyjmującej, a także w celu wymiany dobrych praktyk, zdobycia umiejętności i wiedzy lub stworzenia trwałych partnerstw poprzez aktywną obserwację. Job Shadowing czyli „śledzenie” w pracy pozwala dostosować program szkolenia do potrzeb i możliwości obu organizacji i uczestników. Dlatego dzisiaj, grupa określiła swoje oczekiwania i zapoznała się z programem, który przygotowała dla niej organizacja przyjmująca.