Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od porannego wyjścia do zaprzyjaźnionej szkoły Salesianos Trinidad. Wizytę rozpoczęliśmy od udziału w warsztatach mechanicznych. Oprowadzono nas po pomieszczeniach obróbki ręcznej, mechanicznej i spawalni. Mogliśmy obserwować pracę uczniów oraz porozmawiać z opiekunem zajęć praktycznych. Uczestniczyliśmy w zajęciach nauki programowania obrabiarek cyfrowych oraz w lekcji informatyki.

Ciekawym doświadczeniem była rozmowa z uczennicami jednej z klas maturalnych. Rozmawialiśmy o systemie szkolnictwa w naszych państwach oraz o oczekiwaniach i marzeniach młodych Hiszpanów.

Oczywiście poszerzaliśmy swoje umiejętności lingwistyczne, a gdy brakło słów, to i tak świetnie sobie radziliśmy. Dzisiejszy dzień pokazał nam, że bariery są tylko w naszych głowach, a my nie lubimy barier.

Jutro kolejny, emocjonujący dzień. Po dzisiejszej wizycie w klasach ponadpodstawowych czekają na nas jutro najmłodsi uczniowie szkoły Salezjanów.