Środa, to kolejne godziny spędzone w Colegio Santísima Trinidad. Dzisiejszy poranek rozpoczęliśmy od wizyty w szkolnej kaplicy. Dowiedzieliśmy się o misji szkoły oraz o historii założyciela placówki. Kolejnym punktem w naszym programie były odwiedziny w szkolnym teatrze.

Hasłem przewodnim placówki są słowa patrona Jana Bosco – „Bądź szczęśliwy”. Uczniowie szkoły podążają za jego słowami, nie tylko podczas zajęć szkolnych. Po lekcjach aktywnie spędzają czas w szkolnym klubie. Bardzo ciekawe rozwiązanie.

Najfajniejszym elementem dzisiejszych obserwacji była wizyta w pracowni biologii. To było coś! Dotykaliśmy wszystkiego, co nam nie uciekło!

Obejrzeliśmy również zajęcia praktyczne uczniów kształcących się w zawodzie mechanik samochodowy, blacharz oraz lakiernik. Młodzi ludzie chętnie dzielili się z nami swoimi doświadczeniami.

Dużym doświadczeniem dla nas była wizyta w przyszkolnej Bazylice Maríi Auxiliadory. Po sanktuarium oraz jego podziemiach oprowadził nas prawdziwy pasjonat Sebastiano – tutejszy nauczyciel historii.

Popołudnie poświęciliśmy na dalsze poznawanie Sewilli. Odwiedziliśmy Centrum Ceramiki w dzielnicy Triana, Katedrę Najświętszej Marii Panny oraz Metropol Parasol widziany z wieczornej perspektywy.

Za nami piękny dzień. Kolejne znajomości i kolejne przetupane kilometry (17 km!!!!) pięknej Sevilli. Na koniec dnia ustroiliśmy nasze balkony w bardzo ważne dla nas symbole.