Po bardzo długim dniu, noc minęła nam błyskawicznie. Szybkie śniadanie i wyjazd na pierwszy dzień szkolenia. Na miejscu powitała nas Ewa, przedstawicielka Organizatorów i prowadząca zajęcia Pani Renata. Dołączył do nas Kamil – tłumacz oraz Borka – sympatyczna Chorwatka również biorąca udział w kursie. Dziś, tematem były specjalne potrzeby edukacyjne. Przy okazji omówiliśmy i oceniliśmy systemy szkolnictwa Chorwacji, Hiszpanii, Szwecji i Polski skupiając się na dzieciach i młodzieży z niepełnosprawnościami. Wymienialiśmy swoją wiedzę i doświadczenia. Nie jest lekko, szkolenie odbywa się w języku angielskim. Zajęcia zakończyły się o 14.00. Po południu, zwiedziłyśmy nieziemską, słynną na całym świecie Katedrę. Z jej wieży podziwiałyśmy całe miasto. Po zwiedzaniu – obiad. Dziś starczyło nam jeszcze siły na wejście do Złotej Wieży mieszczącej się na bulwarze nad rzeką Gwadalkiwir. Od 20.00 odpoczywamy, regenerujemy się, dzielimy się wrażeniami.