W dniach 19-21 kwietnia 2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 po raz drugi wzięli udział w ogólnopolskich zawodach dla dzieci z niepełnosprawnościami „Igrzyska bez Barier”, które odbyły się w Warszawie. W piątej odsłonie imprezy wzięło udział aż 348 uczestników z całej Polski.
Igrzyska bez Barier to inicjatywa mająca na celu zachęcenie uczniów do różnych form aktywności sportowej oraz integracji młodych osób z dysfunkcjami. Główną misją IBB jest zapewnienie satysfakcji i poczucia, że jest się w grupie osób, które dobrze się ze sobą czują. Każdy, bez względu na predyspozycje, mógł czerpać radość z uprawiania sportu. Rywalizacji towarzyszyła wspaniała atmosfera. Dla dzieci z niepełnosprawnościami zostały
przygotowane różne dyscypliny sportu: gra boccia, wspinaczka sportowa, wyścigi w rzędach oraz pływanie. Pomimo wielu obaw do wody zdecydowali się wejść wszyscy uczestnicy! Podczas zakończenia igrzysk na uczestników czekała niespodzianka. Oprócz wręczenia medali, na ceremonii pojawił się mistrz świata w boksie Tomasz Adamek.