Dnia 27 kwietnia uczniowie z klas III gimnazjum oraz uczniowie ZSZ dużą grupą wybrali się na wycieczkę do Łeby.

Pierwszym miejscem jakie odwiedzili było Centrum Informacji Turystycznej, gdzie sympatyczny p. Michał opowiedział wszystkim wyczerpująco o historii Łeby i atrakcjach jakie można tam spotkać. Rozdał ulotki i pozwolił na obejrzenie prac miejscowych artystów. Piękne obrazy oraz wyroby z ceramiki wzbudziły wielkie zainteresowanie. Następnym miejscem które odwiedzili uczniowie był „Hotel Łeba”, gdzie wszyscy mieli okazję zapoznania się z procesem technologicznym obiektu. Szef kuchni oprowadził młodzież po całym zapleczu kuchennym i magazynowym, przekazując informacje o specjalnościach kulinarnych zakładu. Natomiast p. Kierownik od spraw Gastronomicznych Łeba Hotel & SPA, Anna Stawarz-Szymczyk, pokazała uczniom resztę obiektu, między innymi restaurację „Kapitańską, kawiarnię „DRYF”, część hotelową z pokojami oraz rekreacyjną, pozwalającą aktywnie wypocząć, zadbać o zdrowie i kondycję fizyczną. Do dyspozycji gości hotelowych jest na terenie obiektu 58 pokoi i nielimitowany „Kompleks Basenowy”, w którego skład wchodzą: 17- metrowy basen, hydromasaż, bicze wodne, sauna fińska, łaźnia parowa, a także sauna na podczerwień oraz „Kids klub”- miejsce zabaw dla dzieci.
Na koniec wycieczki wszyscy zdecydowali aby odwiedzić jeszcze Kompleks Turystyczno-Rekreacyjny „Kaszubskie Oko” w Gniewinie, gdzie główną atrakcją jest tam wieża widokowa mierząca aż 44 metry. Uczniowie chętnie robili zdjęcia przy makiecie dinozaurów, wyznaczonym polu szachowym oraz… nie obeszło się od skorzystania z placu zabaw.
Wszyscy tego dnia świetnie się bawili i wciąż pytali- kiedy następna wycieczka?:).