„Adopcja na odległość” – spotkanie informacyjne dla uczniów i nauczycieli

W piątek po Uroczystości Wszystkich Świętych, po Tygodniu misyjnym, udało mi się zebrać leniwych piżamowców w auli szkoły podstawowej na spotkanie informacyjne o „Adopcji na odległość”. Mieliśmy też gości i na tym spotkaniu aktywnie wzięli udział uczniowie klas SSPdP. Było nas dużo i spotkanie trwało 2 godziny lekcyjne! Starałam się, żebyście się nie nudzili! Gratuluję aktywnej pracy-był las rąk chętnych do odpowiedzi, gotowych do pracy, szeroko otwarte uszy i wesołe śpiewy, a nauczyciele wspaniale pomagali śpiewać!!! Nawet najmłodsi z zeróweczki mieli swój udział i nie tylko słuchali, ale na przerwie kolorowali obrazki do mapy świata. A wszystko po to, by wszyscy ZAPAMIĘTALI, że w miarę możliwości TRZEBA pomagać biedniejszym od nas. Mam nadzieję, że to spotkanie pokazało, że są na świecie dzieci, którym TRZEBA POMAGAĆ, bo mają trudniejsze życie od nas. Widzieliśmy to na filmie i slajdach o dzieciach z Afryki czy Madagaskaru. Nasza szkoła pomaga dzieciakom w KONGO. Misjonarze pomagają im zbudować szkołę, a my staramy się zbierać grosz do grosza, by potem wysłać im nasz dar, aby miały zeszyty do szkoły i nie były głodne. Misjonarze salezjanie przysłali nam długi list, którego część można przeczytać na planszy i obejrzeć zdjęcia. A my bierzemy się do DZIEŁA! Pamiętajcie, Kochani – LICZY SIĘ KAŻDY GROSZ!!!
Opiekun Adopcji na odległość
Dorota Auriga-Seyda