„Obchody Światowego Dnia AIDS”

W dniu 30.11.2016r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień AIDS. Szkolna grupa teatralna „Kotlet mielony” (w składzie: Wiktor Pek, Jarek Maszota, Ula i Aniela Potrykus, Klaudia Kierznikiewicz oraz Kasia Godziek pod opieką Pani Małgosi Wysokińskiej i Uli Gajdemskiej) zaprezentowała wymowny spektakl pt. „Trudna miłość”. Zawarte w nim treści miały na celu unaocznić młodzieży naszego Gimnazjum, ZSZ i SSPdP w jaki sposób można doprowadzić do zakażenia wirusem HIV i jakie są jego konsekwencje.

W części drugiej spotkania wyświetlono prezentację przygotowaną przez panią Marzenkę Kuczkowską, która w jasny i przejrzysty sposób wyjaśniła młodzieży czym jest HIV i choroba AIDS oraz jakie są fakty i mity krążące wokół tego tematu.

Na koniec młodzież sama odpowiadała na pytania organizatorek, wykazując się zdobytą wiedzą o HIV i AIDS.