„Święty Andrzej Ci ukaże,
co Ci los przyniesie w darze.”

Jak co roku, w naszej szkole kultywowane są tradycje związane z Andrzejkami.

Tym razem w auli szkolnej spotkali się grupy przedszkole, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z paniami wychowawczyniami. Pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego: p. Doroty Michalskiej i p. Tomasza Czupryńskiego wszyscy chętnie włączali się do zabawy. Uczniowie mniej sprawni mogli liczyć na wsparcie niezawodnych i skorych do zabawy pomocy nauczyciela. Do tańca przygrywał zespół pod kierunkiem p. Wiesi Szypelt.
Już wystrój auli, na który składały się: własnoręcznie wykonane przez uczniów prace plastyczne, kolorowe gwiazdki i baloniki, szczególnie przykuwająca uwagę dzieci, kukła Baby Jagi, czarodziejska kula oraz inne rekwizyty andrzejkowe, wprowadzał wszystkich w magiczny nastrój. Ponadto każdy z uczestników zabawy andrzejkowej otrzymał barwny kotylion.
W programie spotkania andrzejkowego znalazły się tradycyjne wróżby: „Serca z imionami, „Wychodzenie butów”, „Koło fortuny” – związane z losowaniem przyszłych zawodów, „Kości do gry”, podczas których można było poćwiczyć matematykę. Duży aplauz wśród uczestników wywołała wróżba: „Rzucanie monetą”, która przepowiadała obecnym, czy ziści się ich marzenie. Okazale prezentowało się w sali kolorowe „Drzewko szczęścia” (w tym miejscu podziękowania dla nauczyciela techniki – p. Artura Jakusza).
Wróżyli sobie wszyscy: uczniowie, nauczyciele i opiekunowie dzieci. Andrzejki były ostatnią okazją do zorganizowania wesołej i hucznej zabawy przed rozpoczynającym się niedługo Adwentem. Miło było obserwować, jak uczniowie potrafią się wspólnie bawić i tańczyć przy muzyce zaczerpniętej z aktualnych list przebojów. Dla uzyskania wytchnienia w tanecznych harcach i pląsach, organizowano przerwy ze słodkim poczęstunkiem. Na zakończenie zabawy każdy uczestnik został obdarowany balonikiem z przepowiednią na przyszłość.
Dla wszystkich obecnych był to czas radości, uśmiechu i świetnej zabawy.