Andrzejki Integracyjne

W środę 28 listopada 2018r. odbyła się integracyjna zabawa andrzejkowa uczniów: Samorządowej Szkoły Podstawowej w Orlu, klasy V/VIb zet Szkoły Podstawowej nr 7 oraz klasy III f zet dotychczasowego gimnazjum. Przejazd autobusem komunikacji miejskiej służył rozwijaniu kompetencji społecznych naszej młodzieży. Uczniowie obydwu placówek bez żadnych barier, „w sposób naturalny” nawiązywali wzajemne kontakty. Nie trzeba było nikogo zachęcać do zabawy. Nas dorosłych zachwyciło serdeczne nastawienie młodzieży pełnosprawnej do uczniów naszej szkoły. Wszyscy uczyli się, w naturalny sposób tolerancji, wrażliwości i otwartości wobec drugiego człowieka. Podczas spotkania w świetlicy szkolnej uczniowie mieli okazję pograć w gry planszowe lub piłkarzyki, układać Maxi klocki. Zabawy dostarczyły wszystkich wielu pozytywnych wrażeń. Młodzież ze szkoły w Orlu samodzielnie zorganizowała stanowiska z atrakcyjnymi wróżbami. Najwięcej emocji wśród uczniów obydwu placówek wzbudziły tańce przy muzyce. Po potańcówce gospodarze ugościli nas własnoręcznie upieczonymi ciastami. Na pamiątkę każdy z gości otrzymał „wesołego bałwanka” ze słodką niespodzianką.

Ach co to były za Andrzejki !!!

Opiekunkowie:

Maria Pasternak