„Święty Andrzej ukaże, co ci los przyniesie w darze”.

Aby przybliżyć uczniom prawdziwie słowiańską tradycję, 29 listopada 2019 r. odbyły się w budynku szkoły podstawowej Andrzejki. W imprezie uczestniczyli uczniowie klas: IIa, VIc i VI/VII b.  Pięknie udekorowana sala zachęcała do wspólnej zabawy: wróżenia, tańców i pląsów przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawa andrzejkowa wyzwalała ogromne emocje i sprzyjała nawiązywaniu kontaktów. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Największe emocje wzbudziły wróżby: „rzut monetą”, „wyścig butów”, „kubki przyszłości”. Wszyscy bawili się wesoło, zarówno uczniowie, jak i dorośli uczestnicy Andrzejek. Zmęczeni i głodni mogliśmy uzupełnić swoje siły w kawiarence, która oferowała pyszne słodkości. Ten dzień wróżb pozwolił nam przenieść się w tajemniczy świat marzeń i fantazji.

Andrzejki to jeden z ważniejszych dni w listopadzie. Święto to jest okazją do wspólnych spotkań. Z tej właśnie okazji 27 listopada spotkaliśmy się aby wspólnie wróżyć i dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości. Losowaliśmy przedmioty o symbolicznym znaczeniu mówiące o tym kim zostaniemy w przyszłości. Poznawaliśmy imiona swoich przyszłych żon/mężów. Każdy miał możliwość wylosowania ciastka z wróżbą. Odbyła się również zabawa taneczna a w jej trakcie czekał na nas pyszny poczęstunek.

To był wspaniały dzień !!!