20 czerwca na boisku BSIst odbył się apel porządkowy, podczas którego Pani Wicedyrektor Renata Solarczyk wraz z nauczycielami rozdała nagrody uczniom za wcześniejsze ich osiągnięcia w konkursach Wojewódzkich, Przedmiotowych. Pani Izabela Tarnowska-Cechosz natomiast, przypomniała podstawowe zasady bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. Powtórzyła najważniejsze informacje m.in. numery telefonów na policję, straż pożarną, pogotowie (997, 998, 999, 112).  Poruszyła temat  kąpieli wodnych (morza, jeziora, rzeki), skoków do wody (w znanych, bezpiecznych miejscach). Zwróciła szczególną uwagę na zabawy w niedozwolonych miejscach, zachęcała uczniów,  by aktywnie i bezpiecznie spędzali czas na świeżym powietrzu podczas dwumiesięcznych wakacji.