DO MŁODZIEŻY W SPRAWIE SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19

Dzisiaj, na sygnał pierwszo-wrześniowego dzwonka, jak każdego roku, przybyliśmy  do naszych szkół, na spotkanie z wiedzą i z przyjaciółmi. Wielu z nas z wytęsknieniem czekało na tę chwilę – na czas powrotu do „normalności”, której w ostatnim czasie bardzo nam brakuje.

Rok szkolny 2020/21 był dla nas wszystkich wyjątkowo trudny. Czas edukacji zdalnej, mimo początkowej radości, okazał się czasem nad wyraz uciążliwym. Jak wszyscy doskonale wiemy, był to okres rozłąki, nie tylko ze szkolną ławą, atmosferą szkolnego korytarza i jego gwaru, ale także z nauczycielami, a nade wszystko z rówieśnikami, naszymi kolegami i koleżankami. Edukacja zdalna była dla wielu także źródłem problemów i stresu. Nie ma chyba wśród nas osoby, która nie odczułaby negatywnych skutków ubiegłego roku szkolnego.

Rok szkolny, u którego progu właśnie stoimy, nie musi być taki sam. Może być taki, jak te sprzed pandemii. Nie pozwólmy, aby szkolny korytarz był nam znany już tylko ze wspomnień i ekranu telewizora. Dzisiaj to właśnie my jesteśmy odpowiedzialni za swoje zdrowie, a także zdrowie naszych kolegów i koleżanek. Przed nami wszystkimi jest więc niezwykle odpowiedzialne zadanie. Nie pozostawajmy obojętni na ludzkie dramaty, których od ponad roku jesteśmy świadkami.

Dlatego też apelujemy do Was, jako znajomi, rówieśnicy, a także Wasi reprezentanci, ci którym zaufaliście, szczepmy się! Wybierając nas na radnych Młodzieżowej Rady Powiatu Wejherowskiego, obdarzyliście nas ogromnym mandatem zaufania, którego nie chcemy, nie możemy zawieść. Właśnie dlatego, zwracamy się do Was z tą prośbą, czując się odpowiedzialni za nas wszystkich, społeczność szkolną Powiatu Wejherowskiego. Skorzystajmy z tego, że możemy się zaszczepić i zdajmy już teraz egzamin dojrzałości.

Niech czas edukacji zdalnej odejdzie do lamusa historii – razem możemy tego dokonać. Zadbajmy o siebie, o naszych bliskich i rówieśników, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

Do zobaczenia na szkolnym korytarzu

Wejherowo, 1 września 2021 r.