W dniu 06.03 w naszej szkole odbył się apel, podczas którego nasz zespół opowiedział o projekcie pt. „Tradycyjny sad”.W spotkaniu uczestniczyli uczniowie wraz z nauczycielami.

Apel rozpoczęła pani Ania nasza koordynatorka, wprowadzając wszystkich w tematykę całego spotkania. Krótko przedstawiła organizatorów całego projektu oraz cały zespół.

Następnie tytułem wstępu nawiązała do opisu starych sadów z dzieciństwa naszych rodziców i nauczycieli. Podkreśliła, iż wobec działalności i wpływu człowieka na ekosystem oraz popularności owoców przemysłowych konieczne staję się powracanie do dawnych tradycji i dbanie o stare odmiany drzewek.

W dalszym toku naszego spotkania przedstawiliśmy swój zespól, wymyśloną przez nas nazwę i logo. Zapoznaliśmy zgromadzonych z naszą ideą i celami. Opowiedzieliśmy o swoich działaniach i podejmowanych krokach związanych z konkursem. Poinformowaliśmy gdzie można znaleźć szczegółowe informacje odnośnie projektu.

W trakcie spotkania lider grupy zapoznał zebranych z prezentacją multimedialną na temat naszego mini sadu i jabłoni. Zademonstrował mnogość odmian tego gatunku i zapoznał z tymi, które zamierzamy posadzić, podkreślając kryteria ich wyboru. Na koniec tej części naszego spotkania pokazaliśmy naszą księgę sadu i poinformowaliśmy o wpisach na stronie szkoły oraz szkolnym Facebooku.

Ostatnim punktem naszego programu była…degustacja! Wszyscy mieli okazję spróbować różnych odmian jabłek. Ta cześć okazała się naszym „gwoździem programu”, który wszystkim bardzo przypadł do gustu.

Nasi słuchacze byli bardzo skupieni i zainteresowani tematem. Po prezentacji zadawali nam sporo pytań. Dużo się od nas dowiedzieli i sporo zapamiętali, co oczywiście nas bardzo ucieszyło. Wszyscy bardzo pozytywnie postrzegają naszą inicjatywę i nie mogą się doczekać efektów.