W dniu 23 lutego 2017r. reprezentanci zespołów edukacyjno-terapeutycznych Gimnazjum nr 1 w Wejherowie – Beata GRUBBA i Szczepan KONKOL wzięli udział w I Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia „Apetyt na zdrowie” organizowanym przez SOSW w Malborku.

Pierwszym etapem konkursu było wykonanie pracy plastycznej pt. „Zdrowie na talerzu”, którą nasz zespół wykonał w szkole jeszcze w grudniu. W drugiej części turnieju uczniowie mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę dotyczącą zasad zbilansowanej diety, planowania zakupów. W części praktycznej zawodnicy wykonywali zdrową przekąskę – owocowe szaszłyki. A następnie wykazali się świetną kondycją fizyczną – wykonując kilka konkurencji sportowych. Nasza drużyna okazała się bardzo dobrze przygotowana, gdyż zajęła 2 miejsce! Gratulujemy!