ARS

To już kolejny rok i ostatni. Nasi uczniowie biorą udział w zajęciach prowadzonych metodą warsztatową dla klas IIa Ib ZSZ nawiązujące do programu edukacyjnego Pt. „ARS, czyli jak dbać o miłość?”. Program jest częścią projektu pt. „,Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”.

Część I Temat Życie i dobre zdrowie podstawowym warunkiem ludzkiej miłości. -Sondaż wstępny – wartości jakie są cenione i najważniejsze dla nas -Co jest najważniejszym warunkiem miłość? -Zagrożenia jakie obecnie czyhają na nasze zdrowie i życie? -Czy alkohol jest trucizną? -Czy nikotyna jest trucizną? -Czy narkotyki są trucizną? -Substancje psychoaktywne oszukują .

Część II Temat: Czy używanie substancji psychoaktywnych może popsuć ludzką miłość? -Alkohol-ryzyko niekorzystnych wydarzeń w relacji kobieta- mężczyzna -Różnice płci, a działanie substancji psychoaktywnej -Narkotyki, a atrakcyjność fizyczna -Czy używki pomagają w rozwoju prawdziwej miłości? -Substancje psychoaktywne jako droga do samotności -Co zrobić, aby nie zniszczyć miłości i nie pozostać samotnym przez wpływ używek ?

Część III Temat: Miłość jest płodna. Substancje psychoaktywne, a nasze potomstwo. -Przegląd wybranych zagadnień – substancje teratogenne(thalidomid) -Czy używki są teratogenami? -Co to jest fas w praktyce? -Używki, a potomstwa -Mężczyzna -los dzieci w rodzinie z problemami zażywania różnego rodzaju używek -Idealny tata, idealna mama -Najważniejsza jest rodzicielska miłość. Warsztaty i zajęcia kończą się wypełnieniem przez uczniów ankiet ewaluacyjnych.

Opracowała Małgorzata Wysokińska