23 stycznia 2019r. odbyły się zajęcia edukacyjne z projektu „Bakcyl”, do którego przystąpili już w zeszłym roku nasi gimnazjaliści. Projekt BAKCYL prowadzi Warszawski Instytut Bankowości, który szkoli wolontariuszy/pracowników bankowych do prowadzenia zajęć w szkołach, przekazywania młodzieży, praktycznej wiedzy finansowej i umiejętności wykorzystywania usług finansowych, tak aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.
Oddelegowana do naszej szkoły Pani Ewa, pracownik BOŚ Banku w Gdańsku, poprowadziła zajęcia dla klas IIa i IIIb oddziałów gimnazjum na tematy: „Zasady bezpiecznego pożyczania”. Celem lekcji była nauka zasad prawidłowego budżetowania, w tym planowania i kontroli wydatków osobistych. Rozpoznawania, czym różni się pożyczka od kredytu, co to są wydatki stałe a zmienne, jak duży wpływ na finanse osobiste mają codzienne decyzje, zrozumienie znaczenia oszczędności i korzyści, które płyną z systematycznego oszczędzania. Dodatkowo dowiedzieli się co to jest dobry i zły kredyt, czym jest efektywna stopa oprocentowania, jak wybrać najlepszą ofertę kredytową, czym jest debet i jak go unikać. To były naprawdę pouczające zajęcia! Dziękujemy Pani Ewo!!!:)