21 września 2022 r. uczniowie klasy II/III b i I- III b Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy-pod opieką p.M.Jankowskiej i K.Grzywacz- uczestniczyli w projekcie edukacyjnym: „Bałtyk bez barier” – zwiększenie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży poprzez wykorzystanie metod aktywizujących. Tym razem nasza młodzież brała udział w w 2 godzinnych zajęciach „Bałtyckie ssaki” .Uczniowie podczas warsztatów mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat przyrody i ekologii morza Bałtyckiego. Pogoda tego dnia była bardzo kapryśna, więc organizatorzy spotkania uraczyli nas rozgrzewająca herbatą i słodkim poczęstunkiem. Specjalnie dla naszej grupy zorganizowano także w fokarium pokaz karmienia fok- udało nam się zupełnie z bliska zobaczyć te morskie ssaki. Było to dla nas nie lada przeżyciem . Nie myśleliśmy , że będziemy mogli, na wyciągnięcie ręki podejść do mieszkańców fokarium. Bardzo dziękujemy organizatorom projektu za miłe przyjęcie!