Dnia 24 listopada uczniowie z klasy VII a w ramach szkolnego projektu pt.”Od uprawy do potrawy”, uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach nt.”Złe nawyki i przyzwyczajenia związane z marnowaniem żywności. Społeczne, ekonomiczne i ekologiczne skutki wyrzucania jedzenia”. Zajęcia były prowadzone przez dwie wolontariuszki z Banku Żywności w Gdańsku.
  Podczas spotkania, Panie przedstawiły problem jakim jest marnowanie żywności. Wspomniały o zdrowym odżywianiu, kształtowaniu korzystnych nawyków żywieniowych u dzieci, oraz o higienie i przechowywaniu żywności. Dzieci dowiedziały się również o decyzjach konsumenckich najmłodszych i o tym, w jaki sposób unikać marnowania żywności. Uczniowie oczywiście, jak zwykle, aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wykonując przeróżne zadania związane z powyższą tematyką.