W dniu 14.06.2017r. odbyła się wycieczka do Parowozowni w Kościerzynie i Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, w których uczestniczyli uczniowie klas II/IIIb i VIb SP 7 oraz I/IIb, II/IIIa i II/IIIb G ZET.
   Wielką radość sprawiło uczestnikom oglądanie „z bliska” taboru kolejowego w stylu retro (parowozów, lokomotyw, historycznych wagonów). Dużym wyzwaniem dla niektórych okazało się wejście po wysokich stopniach do wybranej lokomotywy. Atrakcją wycieczki była kolejka wąskotorowa. Mali i duzi mieli okazję zobaczyć ruchomą makietę stacji kolejowej „Kościerzyna” oraz kolej magnetyczną.
Podczas wspólnego śniadania wszystkim udzieliła się miła, wesoła atmosfera grupy.
  Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Hymnu Narodowego. Zauroczyła nas tam architektura starego dworku Wybickich oraz piękno polskiej wsi, na której tle wybijał się wizerunek Orła Białego. Sympatyczna pani przewodnik w interesujący sposób przeprowadziła lekcję muzealną „Śladami Mazurka Dąbrowskiego”. Połączenie tradycji z nowoczesnymi środkami wyrazu (tablice interaktywne, sprzęt audiowizualny) sugestywnie wpłynęły na uczucia patriotyczne naszych uczniów i uwypukliły znaczenie symboli narodowych.
  Opiekunami grupy byli wychowawcy klas (panie: Wioletta Machol, Jagna Bochentyn, Maria Styp-Rekowska, Danuta Knopik-Jażdżewska, Ryta Leszczyńska), pan Igor Bogusz, który z dużym zaangażowaniem opiekował się uczniami niepełnosprawnymi ruchowo, panie opiekunki: Krystyna Ferra i Iwona Piekarska oraz zawsze pomocna i nieoceniona pani Agnieszka Przybylska.