BETZAVTA

Dnia 07.06.2013 po raz drugi w Wejherowie odbyła się tym razem w „Samochodówce” II Powiatowa Olimpiada Sportowa dla wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu wejherowskiego.Impreza jest kolejnym po październikowych warsztatach „Tyberiada” jakie odbyły się w  Nadolu,podczas których prowadzono zajęcia z zastosowaniem nowej metody  nauki demokracji i tolerancji  zatytułowanej „Betzavta” ( uczestniczyli uczniowie naszej szkoły zawodowej klasy I i III wraz z p.M.Wysokińską)punktem projektu „Kultura dla tolerancji”.
Olimpiada  tradycyjnie rozpoczęła się defiladą .Grupy uczniów godnie reprezentowały barwy własnych szkół ,trzymając w rękach kolorowe transparenty i plakaty .Po uroczystym otwarciu przez wicedyrektor p.M.Błaszczuk oraz skierowaniu wielu ciepłych słów  do młodzieży przez posła  p.Jerzego Budnika i wicestarostę p.Jana Domańskiego,odśpiewano  hymn „Kultura dla tolerancji „.
Rozpoczęto rywalizację ,pięcioosobowe zespoły próbowały własnych sił w ośmiu konkurencjach sportowych m.in: „Przeciąganie liny”-byliśmy najlepsi !!!!!!!!!!!!  „Szukanie skarbu”, „Wydzieranki „Godnie nasi uczniowie nas reprezentowali a panie M.Marcinkowska i M.Wysokińska  były dumne jak pawie                                  [Galleries 58 not found]            ,,,,Ostatecznie zdobyliśmy wyróżnienie ,gdzie w zeszłym roku mieliśmy II miejsce ,ale przez rok ćwiczymy ,pracujemy i w kolejnym roku pokarzemy na co nas stać.

Hymn „Kultura dla tolerancji”
„Sobą bądź jak się da, Pozwól innym sobą być, Wtedy świat siłę ma,gdy umiemy Razem Żyć”