Drogi Rodzicu!!

Zbliżają się wakacje, czas relaksu i odpoczynku od obowiązków szkolnych. W trakcie ich trwania prosimy jednak o zwrócenie szczególnej uwagi:

• na to jakie reklamy, programy, kreskówki i filmy oglądają Wasze dzieci ;
  • ile czasu spędzają z telefonem komórkowym, przed komputerem lub w Internecie;
  • w jakie gry komputerowe grają i ile czasu na to przeznaczają;
  • jakich treści poszukują oraz z kim kontaktują się przez komórkę lub w sieci;
  • ile czasu Wasze dzieci spędzają poza domem;
  • gdzie chodzą i z kim się spotykają;
  • jaki wpływ mają na nich rówieśnicy, z którymi spędzają czas;
  • w jakim stanie Wasze dzieci wracają do domu;

• czy mają dostęp do leków, papierosów, napojów energetyzujących, alkoholu, dopalaczy, narkotyków itp.
  • jakie słodycze i przekąski jedzą miedzy posiłkami oraz w jakich ilościach;
  • czy Wasze dzieci mają zapewnioną odpowiednią opiekę podczas zabaw na podwórku, prac polowych, uczestnictwa w ruchu drogowym, pobytu nad wodą lub w lesie itp.
  • czy są odpowiednio ubrane oraz zabezpieczone przed wysokimi temperaturami i słońcem;

Rodzicu pamiętaj, że to właśnie Twoim obowiązkiem jest zapewnienie dziecku bezpiecznych form spędzania czasu wolnego, zarówno w domu jak i poza nim.

Organizując mu odpowiednie zajęcia zapewniasz sobie spokój, a dziecko chronisz przed negatywnymi skutkami zachowań ryzykownych.

Życzymy bezpiecznych wakacji

Psycholog Monika Gerowska