Bezpieczne wakacje

W dniu 26 czerwca 2014 roku w budynku ZSZ zorganizowano pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz zachowania się w sytuacji wymagającej udzielenia pomocy osobie potrzebującej.

Na nasze zaproszenie przyjechał do naszej szkoły pracownik PCK z ciekawą prezentacją oraz sprzętem ratowniczym. Na początku poruszył temat telefonów alarmowych do służb ratunkowych, następnie przedstawił dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy oraz pokazał jak w praktyce powinno wyglądać udzielenie pomocy osobie nieprzytomnej. W trakcie zajęć, wspólnie z p. Magdaleną Jeka oraz p. Arturem Jakuszem opowiedział również o karcie ICE. Karcie, na której można zapisać 3 numery telefonów do naszych najbliższych. Ma to na celu szybkie poinformowanie osoby bliskiej o nieszczęśliwym wypadku. Dodatkowo taki nośnik informacji został przygotowany dla każdego ucznia i rozdany na zebraniu. Zajęcia bardzo spodobały się zarówno dzieciom jak i nauczycielom. Ratownicy zapewnili nas, że postarają się zawitać jeszcze w progi naszej szkoły… oby tylko była to wizyta szkoleniowa.:)