19 października 2016 roku uczniowie klas  III B  i V/VI A odwiedzili wraz z opiekunami p. Edytą Prangą, p. Krystyną Kozłowską i p. Justyną Średnicką  Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie.

Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych,  poznanie pracy bibliotekarza oraz zachęcenie do korzystania z biblioteki.

Uczniowie wzięli udział w lekcji bibliotecznej, wysłuchali opowiadania „O dzieciach, które kochają książki”, a następnie chętnie uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Podczas spotkania panie bibliotekarki zapoznały uczniów z zasadami zachowania w bibliotece oraz zachęcały do przychodzenia z rodzicami, aby wypożyczać książki.

Spotkanie odbyło się w miłej i radosnej atmosferze. Panie bibliotekarki zaprosiły nas na kolejne lekcje biblioteczne.