W tym tygodniu odbyły się ostatnie w tym roku zajęcia z malarstwa, które zaowocowały pejzażem górskim namalowanym akwarelą. Zajęcia te odbywają się w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Biblioteka miejscem kultury każdego człowieka”, prowadzonej od września 2022 r. Innowacja ma na celu ukazanie uczniom biblioteki jako miejsca, w którym rozwijają się różne dziedziny kultury oraz miejsca ciekawego i przyjaznego, zapoznanie się z dziełami
wielkich malarzy oraz zdobycie wiedzy na temat technik malarskich. Przede wszystkim zajęcia malarskie wspomagają uczniów w rozwijaniu swojej osobowości poprzez proces twórczy, dzięki któremu mogą kreatywnie rozwiązywać problemy oraz rozwijać umiejętności interpersonalne.
Zajęcia te tworzone w przyjaznej atmosferze pozwalają uczniom wyciszyć się i zrelaksować. Zdobywanie wiedzy na temat wielkich malarzy oraz eksperymentowanie z technikami malarskimi i narzędziami sprawia wiele radości i daje dużo satysfakcji. Efektem zajęć są piękne obrazy, które można oglądać w bibliotece szkolnej.