Kolejnym krokiem w tworzeniu nowej historii Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego stało się podpisanie umowy z wykonawcą robót na przebudowę budynku szkolno-przedszkolnego przy ulicy Sobieskiego 277a (dawne WKU).
  30 października dyrektor PZKS Małgorzata Woźniak i Mariusz Gustowski (właściciel firmy  WOJ-MAR) uroczyście podpisali umowę rozpoczynającą remont budynku, który będzie miejscem dla naszych przedszkolaków. W akcie tym uczestniczyli również Starosta Powiatu Wejherowskiego -Gabriela Lisius, Wojciech Rybakowski– Etatowy Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego oraz Przewodniczący Rady Rodziców – Arkadiusz Raguza.
  Dzieci radośnie podziękowały za piękną inicjatywę krótkim występem i wręczyły wszystkim gościom uśmiechnięte buźki. W prezencie otrzymały piękne książeczki do kolorowania i słodkości.
  Od przyszłego roku oferta edukacyjna PZKS powiększy się o w pełni wyposażone Przedszkole Specjalne.
    Przy tej okazji Starosta Powiatu Wejherowskiego – Gabriela Lisius wręczyła pani Barbarze Mudlaff nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty, której nie mogła odebrać osobiście, ponieważ w dniu wręczenia nagród pod jej kierunkiem odbywały się występy artystyczne w czasie Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej w PZKS w Wejherowie.