Nasza szkoła jak co roku przyłączyła się do programu edukacyjnego udzielenia pierwszej pomocy „Ratujemy i uczymy ratować”. Całe wydarzenie odbyło się 16 października 2013 roku. Zadanie uczestników polegało na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na jak największej ilości fantomów w przeciągu 30 minut. Z naszej Szkoły w akcji wzięło udział 112 uczniów Gimnazjum oraz Szkoły podstawowej a organizatorami byli nauczyciele przeszkoleni przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Planujemy dalej rozprzestrzeniać umiejętność ratowania życia pośród naszych uczniów – bo gdyby co dziesiąty mieszkaniec Ziemi potrafił udzielać pierwszej pomocy, ocaliłoby to MILION ludzi rocznie.