Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Sopocie

Dnia 13 czerwca uczniowie klas ZSZ, pod opieką Pań: U. Gajdemskiej, K. Bednarskiej i A. Kostuch, wybrali się na wycieczkę do Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Sopocie. Tam zostaliśmy powitani przez Prezesa Zarządu Sopockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Macieja Dziubicha, a następnie w tajniki pracy ratowników wprowadził nas Pan Tomasz Wiśniewski. Nasi uczniowie dowiedzieli się jak należy zachować bezpieczeństwo nad wodą oraz tego że plaże sopockie strzeżone są przez cały rok. Pan Tomek przypomniał również, że w razie wypadku nad wodą należy dzwonić pod numer ratunkowy 601 100 100. Nasi podopieczni mieli możliwość zwiedzenia samego Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego, gdzie odbierane są wszystkie alarmowe telefony oraz monitory, które pokazują różne części sopockiej plaży. Tam ratownik opowiedział nam dokładnie na czym polega praca w takim miejscu. Dalej udaliśmy się na wieżę, z której ratownicy mogą obserwować dużą część kąpieliska i kontrolować bezpieczeństwo w wodzie i na lądzie.
Po części teoretycznej przyszedł czas na część praktyczną. Ratownicy: Maciej Grzelak i Mateusz Mocias pokazali naszym uczniom sprzęt ratowniczy, na którym mogli oni poćwiczyć swoją sprawność. Część praktyczna zakończyła się zawodami – dzewczyny v chłopcy, w rzucie rzutką i kołem ratunkowym, których rezultat był 1:1.
Bardzo dziękujemy Ratownikom SWOPRu za cenną naukę i życzymy spokojnej pracy w sezonie i nie tylko.