Dnia 22 lutego pojechałyśmy z uczniami naszych klas- VI b zet i I/II c gim. zet na wycieczkę do Gdańska, do Centrum Nauki Hevelianum.

Uczniowie mieli możliwość wirtualnego zwiedzenia Świata, polisensorycznego poznania niektórych Jego aspektów. Atrakcją było pływanie łodzią po Amazonce. W trakcie tej podróży obserwowali piękny, dziki krajobraz i poznawali egzotyczne zwierzęta. Udali się również w podróż, w północne rejony naszej planety. Poznali domostwa ludów północy. Podczas podróży przez różne kontynenty mieli możliwość wielu działań praktycznych m.in. dotykowych, wzrokowych, słuchowych i manipulacyjnych. Kolejnym etapem była wizyta w pracowni elektrycznej. Tam uczniowie również w praktyczny sposób poznali zasady działania prądu elektrycznego i jego wykorzystania. Samodzielnie „wytwarzali” prąd uruchamiając różne urządzenia. Dzieci z wielkim niezadowoleniem opuszczali Centrum, gdyż według nich czas tam spędzony był za krótki, a oni świetnie się bawili i zaspakajali swoją ciekawość. W drodze powrotnej ku wielkiej uciesze dzieci wstąpiliśmy do McDonalda na posiłek.

Jagna Bochentyn

Jolanta Leśniowska-Bojke