Żywa lekcja historii, w której 15 listopada uczestniczyli uczniowie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy do dziś wzbudza niesamowite emocje. Uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami zwiedzali Muzeum Saperskie „Explosive” w Dąbrówce, gdzie pasjonaci artylerii  uzbierali olbrzymie zbiory amunicji, bomb, min i wszelkiego rodzaju broni. Wielu wrażeń dostarczyło uczniom zwiedzanie Muzeum Techniki Wojskowej ” Gryf”, w którym poza umundurowaniem podziwiali wspaniałą kolekcję pojazdów wojskowych – od rowerów przez motocykle, samochody osobowe, samochody ciężarowe aż po potężne czołgi. Największą atrakcją okazała się jednak przejażdżka pojazdem gąsienicowym BAT -M. Nie przeszkadzała nawet lekko zimowa aura byśmy świetnie się bawili i zrobili mnóstwo pamiątkowych zdjęć.