„Deutsch hat klasse – Niemiecki ma klasę”
Edycja 2017/2018
PODSUMOWANIE PRACY NAD PROJEKTEM

Prace nad projektem „Deutsch hat Klasse” – „Niemiecki ma klasę” dobiegają końca. Przez wiele miesięcy grupa projektowa dążyła do przekształcenia sali języka niemieckiego – 107 budynku teorii Branżowej Szkoły I stopnia nr 5. W wyniku naszych wspólnych działań wypracowaliśmy sobie piękną pracownię, stworzyliśmy atmosferę i warunki sprzyjające nauce.

Obecnie w naszej klasie można odpocząć na kolorowym dywanie, zrobić sobie herbatę lub poćwiczyć słówka korzystając z słowników i gier językowych. Na ścianie wiszą kolorowe plakaty, tabliczki z przysłowiami, zdjęcia wybrane przez uczniów oraz rysunki zabytków stolicy Niemiec – Berlina. Dodatkowo wprowadziliśmy zmiany w umeblowaniu sali, przewiesiliśmy tablicę, przestawiliśmy ławki „w podkowę”. Na ścianie pojawiła się również tzw.” Aktivitätentafel – Tablica aktywności”. Pozytywnie na motywację do nauki wpływają „punkty”, które uczniowie zdobywają za aktywna pracę na lekcji. W klasie jest przytulnie i kolorowo. Przeprowadzona przez nas ewaluacja wykazała, że w wyniku wspólnej pracy w ramach projektu nauczyliśmy się partycypacji, dobrej współpracy i przedsiębiorczości.
Patronat honorowy nad projektem objęła Minister Edukacji Narodowej, a partnerem projektu jest Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Instytucją wspierającą projekt jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej, w której znajduje się relacja z prac projektowych w formie prezentacji multimedialnej.