Dnia 11 kwietnia 2014 r. reprezentacja szkoły podstawowej uczestniczyła w III Dniach Kultury Kaszubskiej w Górze. Zostaliśmy zaproszeni przez dyrektora Samorządowej Szkoły Podstawowej do udziału w imprezie oraz zajęciach warsztatowych. Przyjęto nas kaszubskim poczęstunkiem.

Wystąpił szkolny chór gospodarzy imprezy. Beata, Paweł B.,  Paweł K. , Sebastian i Paulina z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach tańca, decoupage, wycinanki, haftu oraz palm wielkanocnych. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy zademonstrowali swoje prace a tancerze taniec „Szewc”. Uczestnictwo w spotkaniu było okazją do integracji z uczniami innych szkół, rozwijania talentu oraz poznania kultury regionu.